Gospodarstwo agroturystyczne Warmia i Mazury

Gospodarstwo agroturystyczne Warmia i Mazury - na Mazurach

Kiedy w 2000 roku Sławek i Dorota Traut zdecydowali się na prowadzenie jednego z pierwszych gospodarstw agroturystycznych na Warmii i Mazurach, mieli do dyspozycji tylko swój zapał, silne ręce Sławka i pełną pomysłów głowę Doroty. Stopniowo, rok po roku, na ich posesji i w starym, ceglanym domu, zachodziły coraz większe zmiany…

Choć Sławek nie zdążył nacieszyć się z żoną wspólnym pomysłem na życie, Dorota dalej – z powodzeniem – realizuje ich plan.

Zaczęli z jednym domem – dziś stoją trzy!

Obecnie w Trautówce – bo tak mówią o tym gospodarstwie agroturystycznym na Mazurach sąsiedzi i przyjaciele Doroty Traut – goście mogą wynająć: cztery pokoje w domu głównym, osobny domek i dodatkowy domek z trzema pokojami nad świeżo wybudowaną salą kominkową. Do tej ostatniej przeniosły się organizowane od lat warsztaty: dla dzieci i rodziców, warsztaty psychologiczne i terapeutyczne oraz spotkania dla ofiar przemocy.

Na terenie wokół domów rozciąga się ogromny ogród z dużym parkingiem, miejscem i sprzętem do grillowania lub rozpalenia ogniska oraz dziecięcym placem zabaw na łączce – ze zjeżdżalnią, piaskownicą i drewnianą huśtawką. Posesji pilnują: sześć przyjaznych psów, wciąż zmieniająca się ilość kotów i zamieszkujące tu kury i kaczki.

Ogromną zaletą pobytu właśnie w tym gospodarstwie turystycznym na Mazurach jest możliwość skosztowania (oraz powąchania, co stanowi nie byle jaką atrakcję) słynnego już na całą okolicę, świeżo pieczonego przez Dorotę Traut chleba. Wyjeżdżając, goście mogą zabrać ze sobą odrobinę tego miejsca i zaopatrzyć się w świeże jajka z przydomowego kurnika, warmiński miód oraz drożdżówkę wypieku gospodyni. Istnieje możliwość dokupienia do pobytu domowych, wiejskich posiłków przygotowywanych m.in. z własnych warzyw hodowanych na poletku za domem, i regionalnych, ekologicznych produktów .Gotuje oczywiście Dorota – z sercem, ze smakiem oraz z dyplomem kucharza i cukiernika!

Przekonaj się sam. Zarezerwuj pobyt i do zobaczenia w Trautówce!